AU.ORG.UA
AU.ORG.UA

 

     
 

Назад на головну сторінку

Основні помилки при впровадженні системи НАССР

Якщо ви замість електронної системи НАССР (ХАССП) використовуєте систему НАССР на паперових носіях, то вам бажано ознайомитися з переліком помилок, які характерні для даної форми ведення системи.

1. Ілюзія розробки постійно діючої процедури
при фактичній відсутності самої процедури. Наприклад, аналізуємо процедури програм «предумов» і бачимо, що самих процедур там немає. Є тільки цитати з нормативного документа - що там має бути. І зовсім не зрозуміло як ці процедури будуть працювати. Немає відповіді на питання хто, коли і яким чином буде забезпечувати виконання цих процедур, і як це буде документуватися.

2. Не враховується ресурс підприємства. Наприклад, на невеликому підприємстві з обмеженим числом персоналу прописується від 12 до 18 контрольних точок. Використання такої системи НАССР неможливо забезпечити практично.

3. Формальне визначення контрольних точок. Наприклад, пропонується контрольна точка - надходження продуктів на харчоблок дитячого закладу. Пропонуються критичні межі - відповідність мікробіологічним показникам згідно з нормативною документацією. При цьому «розробники» забувають, щоб критичні межі були вимірні. У дитячому садку, що є своя мікробіологічна лабораторія! Ну, навіть якщо б була. Такий аналіз робиться не менше трьох діб. Що, протягом трьох діб комірник не повинен приймати продукцію у постачальника. За цей час закінчиться термін зберігання швидкопсувних продуктів і їх пройдеться просто викидати. Насправді мікробіологічний контроль необхідно здійснювати не в сировині, а в готової продукції і не за допомогою контрольної точки, а за допомогою програми попередніх умов.

4. Набір безглуздої інформації. Пакет документації містить велику кількість інформації, яка не має практичного застосування. Копіюється текст з різних сайтів і нормативних документів, який не зовсім стикується один з одним Головна мета розробників створити ілюзію грандіозності своєї роботи.

5. Копіювання системи НАССР з іншого підприємства. Кожне підприємство унікальне. Не можна без внесення змін використовувати НАССР іншого підприємства.

6. Використання міжнародних стандартів. Якщо система відповідає міжнародним стандартам, це ще не факт, що вона відповідає вимогам українського законодавства.

7. Непрацездатності системи. Є велика кількість папок з документацією, але систему неможливо застосувати на практиці, тому що система не відповідає нормативним вимогам, логіці і здоровому глузду. Фактично це набір макулатури, хоча у некомпетентного людини вся ця документація може створити ілюзію чогось цінного.

БЕСПЛАТНАЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ ОНЛАЙН

Назад на головну сторінку