AU.ORG.UA
AU.ORG.UA

 

     
 

Назад на головну сторінку

Як створювалася програма

Для початку зазначимо, що програмне забезпечення «HACCP-TRADING» це інтелектуальна власність, всі права захищені (Свідоцтво про реєстрацію №71867 від 13.05.2017 державної служби інтелектуальної власності України).

Правовою підставою для використання такої програми став зміст пункту 3.26.5. «Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) затверджених наказом Мінагрополітики 01.10.2012 № 590» який дозволяє ведення протоколів HACCP в електроному вигляді.

Треба сказати, що в багатьох розвинених країнах ведення системи HACCP здійснюється в електронному вигляді і відповідні комп'ютерні програми вже давно розроблені.

Розробка такої програми для України проводилась з ініціативи декількох об'єднань операторів ринку. Для тих, хто не знає, роз'яснюємо, що об'єднання операторів ринку це коли суб'єкти власності підприємств харчової промисловості, громадського харчування, продовольчої торгівлі об'єднуються з метою вирішення якихось загальних завдань.

Програма HACCP-TRADING в цілому створювалася і видозмінювалася протягом десяти років. В якості консультантів запрошувалися фахівці в галузі метрології і стандартизації, працівники санітарної та ветеринарної служб, а після проведення реформи цих служб запрошувалися діючі інспектора Держпродспоживслужби .

Програма декілька разів удосконалилась, підлаштовуючись під зміни в чинному законодавстві. Мова інтерфейсу була змінена з російської на українську, а програмне забезпечення адаптовано для роботи з сучасними операційними системами.

Спочатку програма поширювалася безкоштовно серед членів об'єднань операторів ринку, які були ініціаторами розробки програми. Але потім було прийнято рішення - надати доступ до програми всім бажаючим. Був створений сайт https://au.org.ua/ , на якому знаходиться у вільному доступі посилання для скачування програми.
БЕСПЛАТНАЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ ОНЛАЙН

Назад на головну сторінку